ÄlghÄlgen 2008 - medel, Startlista

2008-08-30


H75    2300 meter    11 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  262297   Berner Ivarsson Filipstadsbygdens OK 11:00
  38217   Lars Magnusson Kristinehamns OK 11:02
  261436   Gunnar Andersson Västvärmlands OK 11:04
  262530   Sven-Erik Gustafsson Säffle OK 11:06
  17019   Valter Alama OK Grane 11:08
  41802   Bertil Pettersson OK Tyr 11:10
  37290   Arvo Hyvönen Skattkärrs IF 11:12
  41850   Arne Spetz IFK Värmland-Brattfo 11:14
  36651   Bertil Lundberg Lustens OK 11:16
  17030   Gunnar Gustafsson OK Grane 11:18
  417681   Roland Lundqvist Kils OK 11:20


H70    2340 meter    7 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  262835   Kenneth Ronge Kils OK 11:12
  36178   Nils Jansson Skattkärrs IF 11:14
  36335   Åke Ivansson Degerfors OK 11:16
  248597   Hans Kringstad Säffle OK 11:18
  556100   Rolf Gävert Västvärmlands OK 11:20
  44426   Melvin Nilsson Lustens OK 11:22
  262632   Nils Grann Kristinehamns OK 11:24


H65    2790 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  25686   Gustav Wennberg Åmåls OK 10:59
  42060   Karl-Erik Persson IK Vikings OK 11:01
  28945   Yngve Johansson Kristinehamns OK 11:03
  260756   Bertil Eriksson OK Tyr 11:05
  15015   Lennart Höije OK Ravinen 11:07
  41801   Hans Lidén OK Tyr 11:09
  28944   Roland Öhman Kristinehamns OK 11:11
  714643   Lennart Mattsson Lustens OK 11:13
  26384   Bakken Svein Stigsökarna 11:15


H60    2790 meter    18 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
      Jimmy Nordli Trösken IL 11:12
  16875   Rudi Olvenmyr OK Tyr 11:14
  43996   Jan Fogelberg Västvärmlands OK 11:16
  226768   Sören Johansson SK Örnen 11:18
  302232   Curt Pehrson Åmotfors OK 11:20
  302776   Sune Hermansson Lustens OK 11:22
  36163   Rune Klockare OK Tyr 11:24
  207569   Åke Dahl Västvärmlands OK 11:26
  42766   Kjell-Åke Ryen Filipstadsbygdens OK 11:28
  407204   Alf Börjars Kils OK 11:30
  36026   Lars Granefelt OK Tyr 11:32
  261443   Thorbjörn Nilsson Västvärmlands OK 11:34
  261438   Sven-Arne Nilsson Västvärmlands OK 11:38
  26363   Erling Tällberg Stigsökarna 11:40
  36445   Per Ivermark Säffle OK 11:42
  28936   Christer Gillenäs Kristinehamns OK 11:44
  27754   Lennart Hermansson Stenungsunds OK 11:46
  260768   Erik Lidberg OK Tyr 11:48


H55    2970 meter    12 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  38111   Öivind Pehrson Åmotfors OK 11:21
  36308   Kjell Eriksson OK Djerf 11:23
  262840   Bengt Svedjeby Skattkärrs IF 11:25
  15658   Anders Eriksson IF Hagen 11:27
  42371   Jan Hylland OK Grane 11:29
  25678   Sten-Olof Johansson Åmåls OK 11:31
  44034   Lars Olsson Västvärmlands OK 11:33
  43728   Ingemar Ziljat OK Djerf 11:35
  262868   Bengt Carlsson Skattkärrs IF 11:37
  37642   Bengt Gruvberger OK Djerf 11:39
  47469   Bo-Lennart Ericson Åmåls OK 11:41
  36530   Christer Elfsberg Kristinehamns OK 11:43


H50    3080 meter    13 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  229311   Jan-Erik Larsson Kils OK 11:24
  261439   Thord Jansson Västvärmlands OK 11:26
  407213   Kenneth Berglund Kils OK 11:28
  12179   Sven-Erik Brodin OK Djerf 11:30
  46901   Paavo Ylikiiskilä OK Fryksdalen 11:32
  260685   Per Nyström OK Tyr 11:34
  25690   Christer Ericson Åmåls OK 11:36
  580628   Jan Gustafsson OK Tyr 11:38
  42790   Anders Alama OK Grane 11:40
  36928   Olov Öström OK Tyr 11:42
  362518   Stefan Sjöblom Frölunda OL 11:44
  216439   Lars-Olov Ericson OK Djerf 11:46
  340286   Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 11:48


H45    3470 meter    16 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  37386   Christer Skoog Kils OK 11:20
  12193   Leif Skymberg IK Vikings OK 11:22
  41856   Vesa Vilppula IFK Värmland-Brattfo 11:24
  260628   Lars Andersson OK Tyr 11:26
  226431   Rolf Wikström OK Tyr 11:28
  402647   Bertil Johansson Kristinehamns OK 11:30
  260659   Colin Mcintyre OK Tyr 11:32
  214225   Leif Moberg Vänersborgs SK 11:34
  26835   Lennart Knutsson OK Tyr 11:36
  405453   Jens Beiron Skattkärrs IF 11:38
  260645   Mats Kensby OK Tyr 11:40
  632802   Jörgen Ekman Västvärmlands OK 11:42
  610508   Leif Helgman OK Tyr 11:44
  207513   Mikael Kullin OK Tyr 11:46
  262841   Kjell Johansson Skattkärrs IF 11:48
  242208   Leif Sandahl OK Tyr 11:50


H40    3320 meter    10 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  262291   Tony Karlsson Filipstadsbygdens OK 10:59
  25683   Per Källvik Åmåls OK 11:01
  231356   Lars Jacobsson Degerfors OK 11:03
  999901   Jan Östman Kristinehamns OK 11:05
  37564   Örjan Beckius Åmotfors OK 11:07
  651103   Håkan Lindberg OK Djerf 11:09
  26390   Johan Lilljeqvist Stigsökarna 11:11
  36997   Mikael Eriksson OK Tyr 11:13
  681206   Anders Johansson Västvärmlands OK 11:15
  17028   Anders Jonsson Skattkärrs IF 11:17


H35    3820 meter    15 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  262838   Mikael Larsson Skattkärrs IF 11:13
  343849   Lars-Ola Westerlund Lustens OK 11:15
  226795   Mattias Modin SK Örnen 11:17
  405457   Peter Risberg Skattkärrs IF 11:19
  44026   Peter Andersson Västvärmlands OK 11:21
  343872   Magnus Källming OK Tyr 11:23
  700409   Stefan Wennberg Skattkärrs IF 11:25
  25669   Jörgen Åhl Åmåls OK 11:27
  730925 628 Andreas Blomgren Västvärmlands OK 11:29
  262844   Mats Westerberg Skattkärrs IF 11:31
  431009   Anders Camitz Lustens OK 11:33
  362571   Jonas Uller Kils OK 11:35
  30208   Tommy Johansson Västvärmlands OK 11:37
  44439   Jonas Samuelsson Lustens OK 11:39
  343886   Henrik Gustavsson OK Tyr 11:41


H21    4180 meter    18 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
21 25226   Mathias Axelsson Västvärmlands OK 10:54
22 306432   Stefan Aläng KFUM Örebro OK 10:56
23 262874 1093 Niclas Carlsson OK Tyr 10:58
24 229404 1153 David Eriksson OK Tyr 11:00
25 610407   Björn Engström Lustens OK 11:02
26 860317   Tobias Öström OK Tyr 11:04
27 690321 939 Magnus Nordström Kils OK 11:06
28 880204 976 Jonatan Westlund OK Tyr 11:08
29 46703 1128 Martin Fogelberg Västvärmlands OK 11:10
30 260602   Magnus Albinsson OK Tyr 11:12
31 302241   Björn Beckius Åmotfors OK 11:14
32 790314 520 Erik Råberg OK Tyr 11:16
33 760528   Tomas Johansson Vänersborgs SK 11:18
34 830817 314 Anders Lindberg OK Tyr 11:20
35 681019 142 Jan Olm Kils OK 11:22
36 407211 1191 Henric Brohede OK Tyr 11:24
37 29184   Oskar Sibeck OK Djerf 11:26
38 560312   Sixten Westlund OK Tyr 11:28


H20    3820 meter    1 anmäld    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  408916   Patrik Norlin OK Djerf 11:00


H18    3470 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  263949   Johannes Norqvist Västvärmlands OK 11:24
  910404 798 Daniel Wikström OK Tyr 11:26
  262539   Christian Ågren Säffle OK 11:28


H16    3650 meter    13 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  261423   Fredrik Jansson Västvärmlands OK 11:26
  343863   Christoffer Löved Lustens OK 11:28
  262538   Alexander Ågren Säffle OK 11:30
  227122   Tobias Beckius Åmotfors OK 11:32
  931101   Pontus Öström OK Tyr 11:34
  47464   Petter Ericson Åmåls OK 11:36
  26389   Albin Liljeqvist Stigsökarna 11:38
  930530   Thomas Björkroth OK Djerf 11:40
  930922   Anton Helgman OK Tyr 11:42
  930810   Sebastian Ekman Västvärmlands OK 11:44
  920327 982 Jesper Öström OK Tyr 11:46
  343864   Joakim Ekstam Lustens OK 11:48
  262891   Filip Östman Kristinehamns OK 11:50


H14    3070 meter    14 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  229322   Johan Arvidsson Kils OK 11:02
  263943   Jesper Norqvist Västvärmlands OK 11:04
  940709   Måns Karlsson Filipstadsbygdens OK 11:06
  41863   Mattias Johansson IFK Värmland-Brattfo 11:08
  216435   Martin Ericson OK Djerf 11:10
  405470   Axel Magnussen Skattkärrs IF 11:12
  951012   Jesper Kullin OK Tyr 11:14
  302770   Marcus Edgren Lustens OK 11:16
  342555   Alistair McIntyre OK Tyr 11:18
  214290   Per Moberg Vänersborgs SK 11:20
  219994   Jacob Lilljeqvist Stigsökarna 11:22
  836678   Emil Wikström OK Tyr 11:24
  245804   Rasmus Mellqvist Västvärmlands OK 11:26
  341996   Daniel Forslund Säffle OK 11:28


H12    2630 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  219982   John Gordon Stigsökarna 11:21
  970817   Johan Gustafsson OK Tyr 11:23
  208086   Robin Svennberg Degerfors OK 11:25
  228785   Tom Campbell Lustens OK 11:27
  208057   Fredrik Wunder Degerfors OK 11:29
  970423   Elis Nordström Kils OK 11:31
  979706   Filip Jacobsson Degerfors OK 11:33
  970612   Pontus Kullin OK Tyr 11:35
  47281   Jesper Lindh OK Älgen 11:37


H10    2180 meter    10 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  244887   David Risberg Skattkärrs IF 11:19
  228775   Erik Campbell Lustens OK 11:21
  418031   Andreas Uller Kils OK 11:23
  417582   Emil Fjellman-Lätt Åmåls OK 11:25
  417538   Jonathan Uller Kils OK 11:27
  980419   Elias Landfors Lustens OK 11:29
  981210   Viktor Skoog Kils OK 11:31
  231255   Hannes Bergenfur OK Älgen 11:33
  258542   Olof Skoglund Kils OK 11:35
  348392   Joel Gustavsson Stigsökarna 11:37


D65    2170 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  417682   Gunilla Lundqvist Kils OK 11:13
  44433   Mariann Nilsson Lustens OK 11:15
  262852   Gunviv Wennberg Skattkärrs IF 11:17


D60    2170 meter    4 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  213873   Eva Björkman OK Tyr 11:34
  260611   Karin Creutzer OK Tyr 11:36
  28294   Inger Ljungström OK Djerf 11:38
  15039   Eva Höije OK Ravinen 11:42


D55    2300 meter    6 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  47474   Ulla Johansson Åmåls OK 11:34
  208897   Eva Trangius OK Tyr 11:36
  28937   Gunnel Gillenäs Kristinehamns OK 11:38
  46903   Karin Jansson OK Fryksdalen 11:40
  260606   Monika Djurberg OK Tyr 11:42
  15657   Evamarie Lundahl IF Hagen 11:44


D50    2340 meter    4 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  402858   Elisabeth Annersand OK Tyr 11:00
  262886   Britt Sjögren Kristinehamns OK 11:02
  36471   Elisabeth Öström OK Tyr 11:04
  37397   Liz Silvergrund-Elfsberg Kristinehamns OK 11:06


D45    2460 meter    14 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  260622   Tone Hollowell OK Tyr 10:58
  402849   Monika Wikström OK Tyr 11:00
  28947   Anne-Marie Ericsson Kristinehamns OK 11:02
  260678   Anna Weckner Westlund OK Tyr 11:04
  302792   Birgitta Dahlström Lustens OK 11:06
  260642   Ingrid Kensby OK Tyr 11:08
  259157   Mona Ordqvist Kils OK 11:10
  260660   Karin Mood OK Tyr 11:12
  37855   Carina Andersson Skattkärrs IF 11:14
  36882   Annika Leandersson OK Tyr 11:16
  36010   Lena Granefelt OK Tyr 11:18
  405456   Elsa Magnussen Skattkärrs IF 11:20
  260626   Ann-Sofie Hultsved OK Tyr 11:22
  260696   Lena Prieditis OK Tyr 11:24


D40    3010 meter    10 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  341224   Anna-Lena Jacobsson Degerfors OK 11:01
  405502   Tina Helgman OK Tyr 11:03
  219970   Anneli Gordon Stigsökarna 11:05
  207517   Marie Alfredsson OK Tyr 11:07
  302762   Helen Skoog Kils OK 11:09
  262855   Eva Martinsson OK Tyr 11:11
  262536   Lisa Nord-Ågren Säffle OK 11:13
  245148   Helén Svensson Kristinehamns OK 11:15
  429790   Karin Nyman OK Tyr 11:17
  262842   Charlotte Johansson Skattkärrs IF 11:19


D35    3080 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  231234   Marie Lindblad OK Djerf 11:19
  407205   Ylva Olm Kils OK 11:21
  19459   Anna-Märta Johansson Västvärmlands OK 11:23


D21    3320 meter    17 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
1 37128   Linda Ryen OK Djerf 10:55
2 260635   Anna Isaksson Forsgren OK Tyr 11:19
3 28927 139 Sara Johansson Kristinehamns OK 11:21
4 28930   Jenny Johansson KFUM Örebro OK 11:23
5 37820   Ann Hyvönen Skattkärrs IF 11:25
6 701212 100 Sofia Holmgård Kils OK 11:27
7 870906 309 Maria Brodin OK Tyr 11:29
8 47473   Karin Hägg Åmåls OK 11:31
9 260670 71 Helena Svensson OK Tyr 11:33
10 42641   Erika Eriksson Skattkärrs IF 11:35
11 25679 243 Lisa Johansson OK Tyr 11:37
12 262528   Michaela Källstrand Åmåls OK 11:39
13 36608   Susanne Klockare OK Tyr 11:41
14 911014 452 Anna Brodin OK Djerf 11:43
15 402848   Eva Albinsson OK Tyr 11:45
16 730914 28 Linda Take OK Tisaren 11:47
17 36107 124 Linn Nilsson OK Tyr 11:49


D18    2970 meter    2 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  47463   Johanna Ericson Åmåls OK 11:09
  244860   Astri Magnussen Skattkärrs IF 11:11


D16    3050 meter    8 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  241288   Elin Sandahl OK Tyr 11:33
  229318   Anna Lundqvist Kils OK 11:35
  351159   Nickilina Heikkilä Lustens OK 11:37
  920322 776 My Martinsson OK Tyr 11:39
  302794   Emmy Dahlström Lustens OK 11:41
  262873   Lina Johansson Skattkärrs IF 11:43
  930918   Sandra Boman Lustens OK 11:45
  920621 671 Therese Westher OK Djerf 11:47


D14    2460 meter    12 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  207581   Sofie Gustavsson OK Tyr 11:07
  951015   Linnea Landfors Lustens OK 11:09
  951919   Sanna Skoog Kils OK 11:11
  245163   Amanda Johansson Kristinehamns OK 11:13
  940121   Lydia Martinsson OK Tyr 11:15
  245941   Carolina Larsson Åmåls OK 11:17
  245856   Lisa Sandahl OK Tyr 11:19
  362515   Cherie Sjöblom Frölunda OL 11:21
  245150   Emma Johansson Kristinehamns OK 11:23
  351160   Anna Heikkilä Lustens OK 11:25
  940810   Malin Leandersson OK Tyr 11:27
  940430   Amanda Jacobsson Degerfors OK 11:29


D12    2630 meter    10 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  960000   Sanna Stenholm Kils OK 10:58
  258545   Anna Skoglund Kils OK 11:00
  961013   Cecilia Boman Lustens OK 11:02
  355881   Elin Lindberg OK Djerf 11:04
  405465   Signe Magnussen Skattkärrs IF 11:06
  960325   Malin Helgman OK Tyr 11:08
  218244   Anna Moberg Vänersborgs SK 11:10
  960717   Ebba Ekman Västvärmlands OK 11:12
  407207   Klara Holmgård Kils OK 11:14
  244854   Kajsa Johansson Skattkärrs IF 11:16


D10    2180 meter    6 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  355986   Johanna Källvik-Leufvén Åmåls OK 10:59
  28924   Stina Lindberg OK Djerf 11:01
  405460   Lovisa Martinsson OK Tyr 11:03
  207586   Malin Nyman OK Tyr 11:07
  259014   Elsa Holmgård Kils OK 11:09
  260605   Tilda Andersson OK Tyr 11:11


U3    2630 meter    1 anmäld    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  245949   Isabell Larsson Åmåls OK  


U2    2180 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  41858   Malin Johansson IFK Värmland-Brattfo  
      Tobias Johansson IFK Värmland-Brattfo  
  355987   Erika Källvik-Leufvén Åmåls OK  


U1    2170 meter    1 anmäld    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  427903   Axel Eriksson Skattkärrs IF  


INSK    1750 meter    2 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  341937   Klara Johansson Västvärmlands OK  
      David Fjellman-Lätt Åmåls OK  


Ö4    3070 meter    2 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  12204   Lena Jansson IK Vikings OK  
  229229   Björn Björkroth OK Djerf  


Skapad 2008-08-28 21:50:20 med OLA version 4.0.0